AZOT Chłodziwa Jaworzno, Chopina 94

Akcesoria

Urządzenia do sporządzania roztworu chłodziwa i kontroli stężenia mieszaniny, niezbędne do prawidłowego nadzoru maszyn do obróbki skrawaniem i szlifowania.

Refraktometr MISCO


Refraktormetr MISCO jest precyzyjnym, niezawodnym narzędziem do kontroli stężenia chłodziwa w roztworze. Pomiar jest elektroniczny z dokładnością do 0,1 stopni Brixa. Szeroki zakres pomiaru od 0 – 56 Brix. Posiada automatyczną kompensatę temperatury.

Duży, czytelny wyświetlacz umożliwia pomiary nawet przy słabym oświetleniu.

Wykonany w USA, gwarantuje długotrwałe użytkowanie.

Stężenie chłodziwa obliczamy mnożąc wskazany wynik w stopniach Brixa przez współczynnik refrakcji podawany dla każdego chłodziwa w specyfikacji technicznej.


Mieszalnik Brass Venturi


Wykonany z mosiądzu, trwały mieszalnik do mieszania chłodziwa z wodą. Po podłączeniu do sieci wodnej, pobiera koncentrat chłodziwa z beczki i miesza z wodą, zgodnie z ustawieniem, do oczekiwanego stężenia.


Refraktometr RHB - 32


Prosty, optyczny refraktometr do szybkiej kontroli stężenia chłodziwa. Zakres pomiaru w zależności od modelu od 0 – 10 lub 0 – 32 stopni Brixa. Duża, wyraźna skala ułatwia odczyt z dokładnością 0,1 Brix.

Poręczny, odporny na uderzenie korpus i pokrywa próbki.

Stężenie chłodziwa obliczamy mnożąc wskazany wynik w stopniach Brixa przez współczynnik refrakcji podawany dla każdego chłodziwa w specyfikacji technicznej.


Zgarniacz oleju Scrounger® Jr.


Zgarniacz oleju służy do usuwania niepożądanego oleju, który niekorzystnie wpływa na stan chłodziwa, zwłaszcza sprzyja rozwojowi bakterii w zbiorniku maszyny.

Zastosowane taśmy ze specjalnego materiału odpowiadają za skuteczna pracę urządzenia. Zasilania jednofazowe 230V.

Taśmy o szerokości 1” o różnej długości dostosowane do konstrukcji maszyny.