AZOT Chłodziwa Jaworzno, Chopina 94

Chłodziwa półsyntetyczne

Zawierają niewielką ilość modyfikowanych olejów mineralnych i dodatki zwiększające smarowność. Półsyntetyki są chętnie używane ponieważ łączą zalety chłodziw syntetycznych i emulsyjnych.

TRIM® MicroSol® 515


TRIM® MicroSol® 515 jest półsyntetycznym mikroemulsyjnym chłodziwem o średniej do wysokiej smarowności. Nie zawiera agresywnych biocydów.

Szczególnie dostosowane do skrawania i szlifowania żeliwa, ale pracuje bardzo dobrze w sytuacji gdy obrabiamy różnorodne materiały.

TRIM® MicroSol® 515 jest sprawdzonym chłodziwem do obróbki inconeli i stopów tytanu.

Toleruje bardzo twardą wodę,

Współczynnik refrakcji 1,6


TRIM® MicroSol® 585 XT


TRIM® MicroSol 585XT jest półsyntetycznym, mikroemulsyjnym chłodziwem o wysokiej smarowności.

MicroSol 585XT jest wyśmienitym chłodziwem do obróbki stopów tytanu.

Specjalna formuła zapewnia dłuższą żywotność roztworu w porównaniu do półsyntetyków starszej generacji.

Chłodziwo jest szczególnie dostosowane do obróbki i szlifowania szarej stali jednak pracuje bardzo dobrze także dla mieszanek metali, w tym aluminium i stopów miedzi.

Posiada aprobaty firmy Boeing i United Technologies (Pratt & Whitney).

Współczynnik refrakcji 1,22


TRIM® SC536


TRIM® SC536 jest półsyntetycznym koncentratem chłodziwa o niskiej zawartości oleju mineralnego.

Zastrzeżona formuła specjalnie syntezowanych olejów i syntetycznych dodatków zapewnia bezkonkurencyjne zachowanie w różnorodnych operacjach skrawania i szlifowania. Ta innowacyjna mieszanka utrzymuje maszyny w czystości i wpływa na długą żywotność roztworu w zbiorniku.

Może być stosowany dla szerokiego zakresu obrabianych materiałów, włączając żeliwo, stale, stopy miedzi, tworzywa i kompozyty.

Nie zalecany dla aluminium

Zapewnia świetną ochronę antykorozyjną dla większości stopów żelaznych
i nieżelaznych,

Posiada doskonałą smarowność (EP), tak aby można wykonywać wiele operacji: szlifowanie, wiercenie, gwintowanie, rozwiercanie.

Współczynnik refrakcji 3,11


TRIM® SC617


TRIM® SC617 jest półsyntetycznym koncentratem chłodziwa o średniej zawartości oleju mineralnego przeznaczonym do ogólnego zastosowania w obróbce metali żelaznych i nieżelaznych.

Chłodziwo sprawdza się w szerokim zakresie obróbki jak szlifowanie, cięcie, frezowanie, toczenie, wiercenie i gwintowanie.

Nadzwyczajnie dobry produkt dla obróbki i szlifowania żeliwa, stali węglowej i nierdzewnej.

TRIM® SC617 jest chłodziwem o wystarczających własnościach smarujących dla większości „dogłębnych" operacji prowadzonych w centrach obróbczych, nawet dla miękkich, plastycznych materiałów jak aluminium.

Toleruje bardzo twardą wodę,

Współczynnik refrakcji 1,4