AZOT Chłodziwa Jaworzno, Chopina 94

Oleje do bezpośredniego stosowania

Oleje chłodzące przeznaczone do bezpośredniego zastosowania bez rozcieńczania wodą. Zapewniają wyśmienitą smarowność i dobre chłodzenie. Stosuje się do obróbki i szlifowania w maszynach przeznaczonych do chłodzenia olejem.

TRIM® OG108


Olej specjalnie sformułowany do szlifowania węglików spiekanych i stali narzędziowych HSS.

Zapewnia doskonałe chłodzenie i zmywanie tarcz szlifierskich. Zastosowane rafinowane oleje bazowe po hydrokrakingu znacząco ograniczają powstawanie mgły i podwyższają temperaturę zapłonu. Nie reaguje z kobaltem.


TRIM® OD316


TRIM® OD 316 jest olejem przeznaczonym do bezpośredniego zastosowania, silnie redukującym tarcie, przeznaczonym do materiałów trudno-obrabialnych.

Szczególnie przydatny do głębokiego wiercenia, można stosować do wielu innych operacji: przeciąganie, piłowanie, toczenie, gwintowanie, frezowanie modułowe.
Rekomendowany do gwintowników o średnicy ¼ cala i mniejszych.

Posiada aprobaty Boeing.

Lepkość w temperaturze 40 oC – 17 cSt

Zmywalny wodą co ułatwia utrzymanie czystości maszyn.


TRIM® OE 315 NS


TRIM® OE 315 NS jest czystym olejem, do stosowania bez dodatku wody, sformułowanym przy zastosowaniu odnawialnych estrów pochodzenia roślinnego
i zawierającym dodatki EP.

Olej przeznaczony do bardzo trudnych operacji, szczególnie do głębokiego wiercenia. Zalecany do obróbki utwardzanych stali stopowych, stali narzędziowych
i nierdzewnych.

Dzięki zastosowanym estrom tworzy bardzo mało mgły.
Niska lepkość zapewnia bardzo dobre usuwaniu wiórów przy głębokim wierceniu.
Lepkość w temperaturze 40 oC – 15 cSt.

Zmywalny wodą co ułatwia utrzymanie czystości maszyn.