AZOT Chłodziwa Jaworzno, Chopina 94

Środki myjące Master Stages i dodatki

Uzupełnieniem oferty chłodziw i olejów smarująco-chłodzących jest cała gama wysokiej jakości środków stosowanych do mycia obrabianych części, maszyn i warsztatów oraz dodatki zmniejszające pienienie chłodziw lub inhibitory korozji.

Clean 2025NP


Wysoko skoncentrowany płyn czyszczący, inhibitor korozji przeznaczony do aparatów myjących z rozpylaczem, do mycia zanurzeniowego łącznie z myciem ultradźwiękowym.

Produkt jest bezpieczny i skuteczny do stopów aluminium i stali, jak również do stopów żelaza, mosiądzu i cynku. CLEAN 2025NP utrzymuje długotrwale własności myjące usuwając pozostałości chłodziw, olejów i pozostałych rodzajów płynów do obróbki metalu.

Nie zawiera fosforu


WHAMEX


Łatwy w stosowaniu środek myjący maszyny do obróbki oraz systemy chłodzenia

Bezpieczny, szybko działający, skoncentrowany preparat, który skraca czas mycia maszyny, usuwając pozostałości olejów, szlamy i nierozpuszczalne zanieczyszczenia mogące zmniejszyć „żywotność" chłodziwa.

Przeznaczony do czyszczenia pojedynczych maszyn i zbiorników dużych systemów, a także linii dostarczających chłodziwo. Nie degraduje płynów do obróbki metalu.
Zalecany do zastosowania przed pierwszym zalaniem maszyny płynem do obróbki.
Produkt posiada aprobatę Rolls Royce CSS203.


Clean 2115 AL


CLEAN 2115 AL jest nie pieniącym preparatem do mycia rozpyłowego

Nie tworzy piany nawet gdy jest zanieczyszczony dużą ilością chłodziwa.
Można stosować pod bardzo wysokim ciśnieniem do mycia, tępienia krawędzi i cięcia strumieniem wody. Nie tworzy plam na powierzchni elementów z aluminium.

Pozostawia warstewkę ochronną dla krótkotrwałej ochrony przed korozją na częściach z żeliwa i stali oraz powierzchniach urządzenia myjącego. Może być stosowany do wielu materiałów łącznie z żeliwem, stalą, aluminium, plastikiem i ich połączeniami.


Clean 2029


CLEAN 2029 jest preparatem myjącym, z dodatkiem inhibitora korozji, przeznaczonym do mycia elementów po obróbce mechanicznej.

Przeznaczony do rozpylania i zanurzenia w zbiornikach. Usuwa nawet ciężkie zanieczyszczenia. Chroni części ze stali i żeliwa przechowywane w pomieszczeniach do 2 tygodni.

Formułowany bez użycia silikatów lub innych składników o wysokim pH. Może być używany do mycia stali, stali nierdzewnej, żeliwa, tytanu i wielu stopów aluminium. Toleruje twardą wodę.


TASK2 GF


Bardzo silny środek czyszczący do zastosowań przemysłowych

Przemysłowy środek czyszczący do zwalczania bardzo silnego zabrudzenia, rozpuszczalny w wodzie, wyczyści najgorsze plamy i zabrudzenia, wymyje obrabiane części, narzędzia, podłogi i powierzchnie biurowe.


NOCOR® S2


Syntetyczny, rozpuszczalny w wodzie inhibitor korozji, przeznaczony do ochrony przy krótkoterminowym przechowywaniu lub transporcie elementów ze stali i żeliwa.

Pozostawia przeźroczysty film ochronny, który jest łatwo usuwalny przed kolejnymi operacjami jak obróbka mechaniczna, malowanie lub montaż.
Zawiera znikome ilości lotnych związków organicznych, wolny od związków baru.

Działa skutecznie przy stężeniu 3 – 10%.


TRIM® TC239


Środek przeciwpienny

Preparat regulujący powstawanie piany w chłodziwach do obróbki metali i urządzeniach do mycia, który nie przeszkadza w malowaniu lub galwanizacji obrabianych części.
Preparat należy dodać w proporcji 1 objętość do 6400 objętości roztworu.